For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Wynajem statków powietrznych Inne lotnicze

SZKOLENIE TEORETYCZNE SAMOLOTY ULTRALEKKIE


  • SZKOLENIE TEORETYCZNE SAMOLOTY ULTRALEKKIE
  • SZKOLENIE TEORETYCZNE SAMOLOTY ULTRALEKKIE
Szczegóły ogłoszenia
Cena : 1 800,00 PLN
Typ : Sprzedaż
Data : 7 stycznia 2023
Lokalizacja : SOSNOWIEC

Celem szkoleniajest uzyskanie pozytywnego egzaminu przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną co wiąże się z uzyskaniem Świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego, upoważniającego do samodzielnego wykonywania lotów na statkach o maksymalnej masie startowej do 495 kg . Nasz Ośrodek Szkolenia Lotniczego Ultralight stawia przede wszystkim na to aby kandydat na pilota uzyskał wiedzę i praktyczne umiejętności wykonywania wszystkich czynności lotniczych pilota na ziemi i w locie w zakresie i na poziomie wymaganym do wydania Świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego w warunkach odpowiadających przepisom o lotach z widocznością (VFR).Wymagania wstępneWiekKandydat przystępujący do szkolenia w celu uzyskania świadectwa kwalifikacji samolotu ultralekkiego musi mieć ukończone 16 lat, a w chwili ubiegania się o wydanie świadectwa ukończone 17 latStan zdrowiaDobry stan zdrowia potwierdzony ważnym orzeczeniem lotniczo-lekarskim do szkolenia na samolocie ultralekkim. 

Szkolenie teoretyczne może być zrealizowane metodą:

 Stacjonarną – wykłady odbywają się w sali szkoleniowej w budynku ULTRALIGHT w Sosnowcu przy ul.Mikołaczyka 25 a, w trybie weekendowym i trwają ok.1 miesiąca. Szkolenie obejmuje 60 godzin wykładów dla pilotów bez przygotowania lotniczego i 30 godzin wykładów dla pilotów, którym zaliczono praktykę lotniczą.

Szkolenie teoretyczne kończy się wewnętrznym egzaminem sprawdzającym wiedzę kandydata. Zaliczenie egzaminu jest warunkiem koniecznym aby przejść do części praktycznej.

Szkolenie obejmuje następujące dziedziny lotnictwa:

Prawo lotnicze

Człowiek – możliwości, ograniczenia

Meteorologia

Łączność

Nawigacja

Procedury operacyjne

Osiągi i planowanie lotu

Zasady lotu

Bezpieczeństwo lotów

Obsługa statku powietrznego i wyposażenia

 tel 501224124

 

 


Top